SPEKTAKL „CHEMICZNA ZMIANA NASTROJU”

Młodzi ludzie sięgając po używki są pewni, że nie popadną w uzależnienie i będą w stanie kontrolować swoje zachowania. Jak bardzo złudne okazuje się takie przekonanie i jak łatwo ulec nałogowi mogła się przekonać młodzież hajnowskich szkół średnich, której w środę 5 lutego Teatr Madame zaprezentował spektakl p.t. „Chemiczna zmiana nastroju” .

Przedstawienie, obejrzane m.in. przez dużą grupę uczniów naszej szkoły, miało charakter profilaktyczny, gdyż ukazywało mechanizmy i skutki uzależnienia od tzw. dopalaczy, które bardzo często nie są traktowane przez młodzież jak narkotyki. Spektakl oddziaływał na wyobraźnię i uczucia młodych odbiorców, ponieważ przedstawiał historię dwóch dziewczyn, z którymi widzowie mogli się utożsamić, uświadamiając sobie jednocześnie, jak dopalacze niszczą marzenia i ludzkie życie.

Czy rzeczywiście przedstawienie wstrząsnęło widzami i skłoniło ich do refleksji, jak zapowiadali jego twórcy? Nie wiadomo. Jeśli jednak obejrzenie tego spektaklu powstrzyma chociaż jednego młodego człowieka przed sięgnięciem po dopalacze, to spełni on swoje zadanie.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ