MŁODZIEŻ NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM KOŁA TERENOWEGO ZWIĄZKU SYBIRAKÓW W HAJNÓWCE

„Dwa tysiące lat temu(…)przyszedł na świat Zbawiciel. Nie witali Go wielcy i szanowani, ale trwali przy Nim pasterze (…). Jakież to zdumiewające, jak wielu ludzi podzieliło potem los Nowonarodzonego, w chłodzie, w bezkresnych śniegach, w obcym kraju…

Boże Narodzenie dało nadzieję narodowi wybranemu i ta nadzieja odżywa co roku! Przynosi miłość i radość (…), łączy ludzi. I niech tak będzie zawsze. Niech znowu i znowu człowiek rodzi się lepszy i mocniejszy(…), by nie zabijał, by nie znał gniewu, by jednoczył, a nie dzielił. Niech w naszych sercach rodzi się Bóg!”. Takie życzenia, napisane przez p. Annę Oksentowicz-Martyniuk, przekazali członkom Koła Terenowego Związku Sybiraków w Hajnówce uczniowie naszej szkoły. 13 grudnia młodzież Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym koła. Uczniowie z klas 1 tż,1 tmp, 2 tż i 3 ti przedstawili Sybirakom montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło w nim tradycyjnych kolęd oraz wspomnień zesłańców o świętach spędzanych na dalekiej, obcej Syberii, które sprawiły, że niejednemu ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Słuchając wystąpienia uczniów, można było sobie uświadomić, jak szczególnym czasem było dla wygnańców Boże Narodzenie, wypełnione tęsknotą za krajem i nadzieją na powrót do Ojczyzny.

Do bożonarodzeniowego przedstawienia uczniowie dołączyli nie tylko cytowane wcześniej życzenia, ale też słodkie specjały- pierniki, przygotowane przez młodzież pod kierunkiem pani Ireny Sajewicz.

Pani Irena Kostera, przewodnicząca Koła Terenowego Związku Sybiraków, podziękowała uczniom oraz pani Joannie Sapieżyńskiej, która czuwała nad przygotowaniem występu i opracowała jego scenariusz, za koncert, dzięki któremu zebrani poczuli magię świąt, a także mieli okazję do wspomnień i refleksji.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ