SUKCES KRWIODAWCÓW Z ZSZ

Honorowi krwiodawcy z naszej szkoły mają powody do zadowolenia, nie tylko dlatego, że ich działania przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia, ale również z powodu spektakularnego zwycięstwa w XVI edycji konkursu "Młoda krew ratuje życie". Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał w etapie okręgowym turnieju dwa pierwsze miejsca w kategoriach: ilość oddanej krwi przypadającej na jednego pełnoletniego ucznia szkoły oraz łączna ilość krwi (z wynikiem 98 l).

19 listopada, z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, z 58 donatorami z ZSZ spotkały się: dyrektor biura Podlaskiego Oddziału Okręgowego PCK Elżbieta Paszkowska, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Hajnówce Alina Miszczuk, pracownik hajnowskiego terenowego oddziału RCKiK Alina Gołubowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych Ewa Cieślik oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów Danuta Ługowoj. Spotkanie było okazją, aby podziękować honorowym krwiodawcom za ich bezinteresowną pomoc chorym, dla których krew to jeden z najcenniejszych leków oraz wręczyć im upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Opiekujące się szkolnym kołem PCK panie Anna Lasota i Mirosława Szpilko również otrzymały podziękowania za swoją działalność i propagowanie wśród uczniów szlachetnej idei krwiodawstwa. Wyróżnieniem od Podlaskiego Oddziału Okręgowego PCK w Białymstoku została też uhonorowana uczennica Magdalena Sawczuk.

Wielką wagę bezinteresownego oddawania krwi podkreśliła w swoim wystąpieniu prezes ORPCK w Hajnówce Alina Miszczuk, która dziękując młodzieży za szlachetną postawę, zachęcała do propagowania idei krwiodawstwa, gdyż krew to prawdziwy dar serca, szczególnie cenny, bo można go uzyskać tylko od drugiego człowieka.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ