TEATR WIERSZALIN W HAJNÓWCE!

Nieczęsto zdarza się hajnowianom oglądać mistrzowskie przedstawienia teatralne. A takim właśnie była inscenizacja supraskiego Teatru Wierszalin „Dziady – Noc Pierwsza”, zrealizowana na podstawie „Dziadów cz. IV ” z elementami „Dziadów cz. II”. 15 października z zachwytem obejrzeli ją m.in. uczniowie klas 3te, 3tl i 3ti wraz z nauczycielką języka polskiego Anną Cyruk.

Nawet dla teatralnych laików oczywiste było to, że obcujemy ze sztuką wysoką, poruszającą ważne problemy ludzkiej egzystencji . W ujęciu artystów z Supraśla główny bohater „Dziadów cz. IV ” to nie melancholijny, odrzucony kochanek, wzdychający i budzący politowanie, ale człowiek szalony, głęboko nieszczęśliwy, który hipnotyzuje nie tylko widza, ale i prowadzącego z nim intelektualny spór Księdza. Rafał Gąsowski –aktor grający Gustawa dał popis scenicznego kunsztu, przekazując publiczności prawdziwe, gwałtowne i sprzeczne emocje, które targają bohaterem.

Nie ulega wątpliwości, iż „Dziady–Noc Pierwsza” w reżyserii Piotra Tomaszuka to przedstawienie na tyle magiczne i elektryzujące, że uczniowie, którzy obejrzeli supraską inscenizację ją zachowają w pamięci, a nie internetowe streszczenia dramatu romantycznego wieszcza.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ