PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING

Wrześniowa aura okazała się łaskawa dla uczestników wielkiego Finału Pucharu Polski Nordic Walking, który już po raz czwarty odbył się w Hajnówce. 14 września nasze miasto gościło miłośników chodzenia z kijkami. Byli wśród nich zarówno zawodnicy z całej Polski, z Białorusi, Ukrainy, a nawet Hiszpanii, jak również amatorzy, dla których sportowe zmagania to forma rekreacji. Zgodnie z tradycją zawody rozegrano na dystansach 21, 10 i 5 km.

Podobnie jak w latach ubiegłych na starcie stawili się przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. W tym roku nasza reprezentacja składała się z 38 uczniów, z którymi cały dystans 5 km pokonała p. Bogusława Bójko- Pietroczuk. Opiekę nad startującą w zawodach ekipą z ZSZ sprawował też p. Mirosław Wojciuk, zaś w marszu VIP wziął udział wicedyrektor naszej placówki p. Romuald Kacprzak.

Wspaniała atmosfera, jaka panowała na malowniczych, puszczańskich trasach, wymarzona pogoda i doskonała organizacja przedsięwzięcia, sprawiły, że wszystkim dopisywały humory i na pewno za rok uczniowie ZSZ będą uczestniczyć w kolejnej edycji zawodów.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ